Zalania mieszkań

Z zalaniem mieszkania zetknął się prawie każdy mieszkający w blokach z wielkiej płyty. Zalany sufit, ściany, podłogi, uszkodzony sprzęt elektroniczny.

Teoretycznie odszkodowania można dochodzić od sąsiada mieszkającego nad nami (lub jego ubezpieczyciela), od producenta wadliwego sprzętu w przypadku jego awarii, od zarządcy nieruchomości lub od ubezpieczyciela, u którego kupiliśmy polisę mieszkaniową. Jednak w praktyce obarczenie winą producenta rury czy kranu może okazać się bardzo trudne, a wręcz niemożliwe.

Co będzie korzystniejsze? Zdecydowanie najkorzystniejsze będzie skorzystanie z OC sąsiada lub zarządcy nieruchomości - w zależności, który z nich zawinił. Wybranie własnej polisy mieszkaniowej jest kuszące, ponieważ pieniądze można dostać bez wchodzenia w konflikt z sąsiadem.

Minusów jest jednak bardzo dużo, ubezpieczyciel wyliczy wartość materiałów uwzględniając ich zużycie, co może skutkować tym, że dostaniemy tylko połowę pieniędzy na wymianę parkietu i malowanie. Dodatkowo przy odnowieniu polisy czeka nas większa składka.

Kancelaria Prawna Guzicki & Orzechowski poprowadzi sprawę bez wchodzenia w konflikt z sąsiadem, równocześnie uzyskując najwyższe możliwe odszkodowanie.

Potrzebujesz naszej pomocy?
Dlaczego wybrać nas?
Jeżeli wypłacone odszkodowanie jest zbyt niskie - padłeś ofiarą Towarzystw ubezpieczeniowych
98%
zadowolonych klientów
96%
Wygranych spraw
91%
odzyskanych odszkodowań
kontakt z nami
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas
Formularz kontaktowy
Siedziba
Dąbrowskiego 7/1
64-100 Leszno
Telefon
697 925 849