Śmierć bliskiego w wypadku

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby w wyniku wypadku

Podstawą do żądania odszkodowania za śmierć bliskiej osoby jest już sama utrata członka rodziny, cierpienie wywołane tą stratą.

Wiele osób rezygnuje z walki o prawo do zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby, nie chcąc narażać się na dodatkowy stres oraz związane z tym formalności. Mimo to warto przemóc niechęć i skorzystać z możliwości, jaką dają obowiązujące przepisy. Zadośćuczynienie stanowi należną rodzinie rekompensatę za krzywdę doznaną w wyniku śmierci najbliższej osoby.
   
Uzyskane świadczenie pozwala na podjęcie kroków mających na celu poprawę stanu zdrowia fizycznego oraz psychicznego dzieci, małżonków i pozostałych osób, które poniosły straty niematerialne, a także utrzymanie sytuacji materialnej bliskich na dotychczasowym poziomie czy pokrycie kosztów leczenia, jakimi osoba bliska została objęta po zdarzeniu. Uzyskana w ten sposób kwota okaże się również ułatwieniem w sytuacji, w której małżonka zmaga się z depresją po śmierci ukochanego męża lub gdy dziecko nie może dojść do siebie po stracie rodzica.

Oczywistym jest, że żadna kwota zadośćuczynienia nie przywróci życia zmarłemu, ale stanowi pewne ułatwienie dla podejmowania kroków ku uzyskaniu równowagi psychicznej.

Ze względu na trwającą żałobę oraz traumę po utracie najbliższych warto zwrócić się po pomoc do Kancelarii Prawnej Guzicki & Orzechowski, by nie mierzyć się samodzielnie z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, a uzyskać profesjonalną pomoc prawników.

Potrzebujesz naszej pomocy?
Dlaczego wybrać nas?
Jeżeli wypłacone odszkodowanie jest zbyt niskie - padłeś ofiarą Towarzystw ubezpieczeniowych
98%
zadowolonych klientów
96%
Wygranych spraw
91%
odzyskanych odszkodowań
kontakt z nami
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas
Formularz kontaktowy
Siedziba
Dąbrowskiego 7/1
64-100 Leszno
Telefon
697 925 849